باریستا کیست؟

پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۹۷ ساعت ۱۶:۱۰ نویسنده: احمد کیهان

ریزش شیر روی اسپرسو

باریستا شخصی است که نوشیدنی های قهوه بر پایه ی اسپرسو را آماده و سرو می کند. در ایالات متحده، اصطلاح باریستا اکثرا شامل کارکنان کافی شاپ ها میشود که هم اسپرسو و هم دیگر قهوه ها را آماده می کنند. هرچند تعریف فنی و تکنیکال اصطلاح باریستا به شخصی اشاره دارد که در آماده کردن اسپرسو آموزش حرفه ای دیده است، اما می تواند برای معرفی کسی که مهارت بالایی در زدن شات های اسپرسو و دیگر نوشیدنیهای اسپرسو، اعم از لته و کاپوچینو دارد نیز استفاده شود.

ریشه ی کلمه

ریشه ی این کلمه از زبان ایتالیایی است. در ایتالیا باریستا به معنی متصدّی بار می باشد که نوشیدنیهای الکلی و غیر الکلی، شامل اسپرسو و قهوه سرو میکند. این کلمه هم برای مونث و هم برای مذکر استفاده می شود. در ایالات متحده باریستا تنها به سرو کننده ی قهوه اطلاق می شود، نه به سروکننده ی نوشیدنیهای الکلی.

شرح شغل باریستا

عموما، باریستاهای شاغل در کافه ها و کافی شاپ ها با دستگاه اسپرسوی تجاری کار می کنند (به جای دستگاه اسپرسوی خانگی) . شاید این کار ساده به نظر بیاید؛ ولی سختی کار با دستگاه های اسپرسوی تجاری باهم متفاوت است. برخی از این دستگاه ها دستی هستند و کار با آنها نیاز به مهارت بسیار زیاد، آموزش، توانایی سازگاری با فرق جزئی هر بسته ی قهوه، آب و هوای هر روز، ترجیح ها و سلایق مشتری و چندین نکته ی دیگر دارد. از طرفی برخی از دستگاه های اسپرسو “فوق اتوماتیک” هستند و برای کار با آنها مهارتی بیشتر از آسیاب کردن قهوه و فشار دادن یک دکمه نیاز نیست. در هر صورت باریستا باید گام های پیچیده ی آماده کردن یک شات اسپرسو را بیاموزد.

در کنار اسپرسو، باریستا فوم شیر هم می گیرد تا طیف گسترده ای از نوشیدنیهای بر پایه ی اسپرسو و نوشیدنی هایی از قبیل قهوه ی فرنچ پرس، قهوه ی پور اور و قهوه ی دریپ درست کند.

در آخر، خدمت به مشتری بخش کلیدی شغل یک باریستا است. آدم های زیادی مستقیما با باریستا ارتباط برقرار میکنند. شاید در کافی شاپ های بزرگ باریستاها پشت صحنه کار کنند و در تعامل با مشتری نباشند، ولی در کافه ها و کافی شاپ های کوچکتر، به احتمال زیاد این تعامل وجود خواهد داشت؛ حتی ممکن است شخصی که سفارش نوشیدنی را میگیرد، قرار است خودش نوشیدنی را تهیه کند.

مهارت و آموزش باریستا

در حالی که این امکان برای باریستاها وجود دارد که با حضور در دوره های آموزش باریستایی مهارت های لازم کاریشان را کسب کنند، اکثرا کارشان را از باریستاهای قدیمی تر یاد می گیرند. وظیفه ی آموزش افراد استخدام شده ی جدید اکثرا بر عهده ی باریستاهای با تجربه ی بیشتر است.
هر دو نوع آموزش بالا، از تهیه کردن قهوه ی روزمره و نوشیدنیهای تخصصی تا یادگیری کار با دستگاههای پیچیده متغیر است.

مسابقات باریستا

گرایش باریستاها به بهتر و بهتر شدن کارشان موجب بوجود آمدن مسابقات محلی و بین المللی باریستا شده است. گرچه مسابقات رسمی باریستا اولین بار در نروژ برگزار شده است، اما امروزه معتبرترین مسابقه ی باریستا، قهرمانی باریستایی جهان (World Barista Championships) است که هر سال در یک کشور برگزار می شود. شرکت کنندگان در این مسابقه باید 4 اسپرسو، 4 نوشیدنی بر پایه ی شیر و چهار نوشیدنی منحصر به خودشان را در مدت 15 دقیقه آماده کنند.

تهیه ی نوشیدنی های تخصصی

علاوه بر تهیه ی شات اسپرسو و نوشیدنیهای بر پایه ی اسپرسو، برخی باریستا ها به تخصص های دیگری مثل لته آرت، برشته کاری قهوه، اطلاعات دقیق راجع به قهوه یا تهیه ی کلد برو مشهورند. شاید شما به دیدن طرح برگ یا قلب یا مرغابی روی قهوه تان عادت کرده باشید، اما استعداد پشت این طراحی اصلا ساده نیست.

بیشتر بخوانید:

ریزش شیر روی اسپرسو