بنیاد علوم قهوه برنامه تحقیقاتی دو ساله برای تولید قهوه سرد دم (کلد برو) را راه اندازی کرد

دوشنبه, ۴ فروردین ۹٩ ساعت ۲۲:۱۰ نویسنده: فرهاد فلاح

کلد برو تادی

با تامین کردن بودجه توسط تادی (Toddy ™)، بنیاد علوم قهوه موظف به انجام تحقیقات، آزمایشات، سخنرانی ها و فعالیت های بیشتری در زمینه قهوه سرد دم (کلدبرو) شده است. یک شرکت تابعه انجمن تخصصی قهوه ، با نام بنیاد علوم قهوه (CSF) به تازگی بودجه لازم برای شروع یک پروژه تحقیقاتی گسترده را با عنوان “به سمت درک عمیق تر از قهوه سرد دم” تامین کرده است. تادی(Toddy LLC) ، تولید کننده پیشرو در صنعت قهوه سرد دم (کلد برو) در حال تامین بودجه این تحقیق است، و تأثیر فزاینده ای را که این محصول در صنعت قهوه اسپشیال(specialty-coffee)، در دهه گذشته ایجاد کرده است را نمایان میسازد.

تحقیقات مربوط به، “پیش به سوی درک عمیق تر از قهوه سرد دم (کلدبرو)” ،از زمستان امسال آغاز می شود.
پیتر جولیانو، رئیس تحقیقات اصلی CSA و مدیر اجرایی CSF در یک خبر رسمی اعلام کرد: ” قهوه سرددم (کلدبرو) به بخش مهمی از چشم انداز قهوه تخصصی(specialty coffee) تبدیل شده‌ است و ما برای بررسی ویژگی‌های حسی و فیزیکی آن هیجان‌زده هستیم و در ادامه افزود:« ما مشتاقانه نتایج این تحقیق را با جوامع در میان خواهیم گذاشت و از تادی بخاطر حمایت برای انجام این ماموریت سپاسگزاریم.»

بنیاد علوم قهوه

این اولین پروژه از چندین پروژه ای است که از زمان آغاز بنیاد علوم قهوه در آوریل 2019 آغاز شده است. علاوه بر رسیدگی به برخی از تحقیقات که توسط SCA آغاز شده‌است، آن‌ها همچنین بر روی یک پروژه تحقیقاتی اسپرسو با حمایت و همکاری گروه Simonelli کار کرده‌اند.
پروژه تحقیقی “به سمت درک عمیق تر از قهوه سرد دم” در سه ماهه اول سال جاری شروع و تا سال 2022 ادامه خواهد داشت. افرادی که در این پروژه فعالیت میکنند شامل محققان دکترای شیمی ، علوم حسی، فیزیکی و مصرف‌کنندگان هستند. آن‌ها یافته‌های خود را در رویدادهای آینده SCA، وبینارها(web based seminar) و نشریات آینده ارائه خواهند داد.

جولیا لیچ رئیس‌ کمپانی تادی در یک خبر رسمی گفت:”سالهاست كه ما می دانیم كه کلدبرو ،طعم و حس بسیار متفاوتی نسبت به روشهای سنتی دم آوری با آب داغ هستند را داراست، اما این موضوع توضیح اش برای خیلی ها سخت است که چگونه و چرا این چنین است؟” وی گفت: “بخش عمده ای از تحقیقات در مورد کلدبرو طی چند سال گذشته خصوصی بوده است. ما احساس کردیم كه تادی نقش رهبری را در حمایت از تحقیقات كه به نفع تمام صنعت قهوه خواهد بود ، بر عهده بگیرد.”

بنیاد علوم قهوه در اجرای این مطالعات امیدوار است که دیگران را در مورد عصاره گیری قهوه سرد دم، نگهداری و آماده‌سازی آگاه سازد. تیم تحقیقاتی تمامی جزییات را بررسی خواهند کرد که شامل: 1.تحقیق کامل درباره تکنیک‌های دم آوری قهوه سرد دم، از جمله تاثیر دما در طول فرایند دم آوری، مدت زمان دم آوری، افزایش درصد عصاره گیری و غلظت، و مستند کردن تاثیر آن‌ها بر ویژگی‌های حسی و شیمیایی با استفاده از انواع قهوه تخصصی و رست آن
2.بررسی کامل تاثیر زمان سپری‌شده در هنگام و بعد از دم آوری بر روی خصوصیات حسی و شیمیایی قهوه..
3.نگاهی عمیق به علاقه مندی های مصرف کنندگان داخلی و بین‌المللی در روش‌های دم آوری و نگهداری
4. مقالات قهوه و مطبوعات عمومی،با به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات که شامل انتشار کتاب راهنمای دم کردن سرد قهوه است.
5.مجموعه ای از سخنرانی ها (20+)که در رویداد های مختلف قهوه توسط محققان قهوه و رهبران پروژه انجام خواهد یافت.
6.یافته‌های تحقیق با دوره های تحصیلی SCA یکپارچه خواهند شد.

برای پی‌گیری این تحقیق، شما می‌توانید یافته‌ها را از طریق وب سایت CSF و(SCA News)و همچنین شبکه های اجتماعی بدست آورید.ما علاقه داریم به محض اینکه اطلاعات جدیدی بدست آوردیم آنها را با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه پیتر گفت:«ما همچنین اجازه انتشار مقالات آکادمیک را بعد از بررسی همتا و تایید به آنها می دهیم ، بنابراین شما شاهد و قادر به دیدن سخنرانی ها برای رویدادها و مقالاتی که در اواخر سال 2020 منتشر می شوند خواهید بود.»

بیشتر بخوانید:

کلد برو تادی
انجمن قهوه تخصصی