5 وسیله ی دم آوری بهتر از قهوه ساز تان

پنج شنبه, ۱۶ اسفند ۹۷ ساعت ۱۶:۱۰ نویسنده: احمد کیهان

قهوه ساز دریپ

وقتی صحبت از دم آوری قهوه ی سر صبح میشود، افراد زیادی از قهوه سازهای دریپ برقی استفاده میکنند. ایرادی در این کار وجود ندارد، اما اکثر باریستاها و حرفه ای های قهوه بر سر این موضوع توافق دارند، که روش های دیگر دم آوری، طعم بهتری از قهوه را برملا میکنند.

مشکل قهوه ساز دریپ

مشکل اصلی قهوه ساز دریپ در ساختار آن است؛ آب تنها وسط پودر قهوه می چکد. در نتیجه قهوه های میانی دچار عصاره گیری بیش از حد(over extraction) میشوند، که باعث بروز طعم تلخ قهوه میشود. و برعکس قهوه های کناری ناقص عصاره گیری میشوند.

خوشبختانه ماشین دریپ تنها روش دم کردن قهوه نیست. طیف گسترده ای از لوازم دم آوری، مسئله ی فوق را با روش های هوشمندانه ای برطرف کرده اند. در ادامه 5 مورد از این وسیله ها را معرفی میکنیم، که به شما کمک می کنند قهوه ی بهتری دم کرده و نوش جان کنید.

دم آوری با فرنچ پرس

یکی از جایگزین های ساده ی ماشین دریپ فرنچ پرس است. قهوه ی دم شده با فرنچ پرس طعم بهتری از قهوه ی ماشین دریپ دارد، چون دانه های آسیاب شده در آب داغ غوطه ور میشوند و آب فرصت بیشتری برای عصاره گیری از قهوه دارد. فرنچ پرس همچنین نحوه ی استفاده ی آسانی دارد: کافیست قهوه را آسیاب کنید، آب را بجوشانید، باهم مخلوط کنید و منتظر بمانید.

فرنچ پرس و فنجان قهوه

دم آوری با ایروپرس

ایروپرس بیشتر شبیه وسیله ای است که در آزمایشگاه علمی استفاده میشود تا در آشپزخانه. اما اشتباه نکنید این وسیله یکی از بهترین قهوه سازهای عصر ماست. چون از غوطه وری کامل و فشار برای عصاره گیری استفاده میکند.

نحوه ی کار این وسیله بدین شکل است:
یک میکروفیلتر را درون درپوش قرار میدهید و آن را زیر محفظه ی ایروپرس می بندید. سپس ایروپرس را روی ماگ خود می گذارید. پودر قهوه و آب داغ را درون آن میریزید و هم می زنید. سپس استوانه ی کوچکتر ایروپرس را درون محفظه قرار میدهید(که محفظه ای غیر قابل نفوذ برای هوا تشکیل میدهد) و استوانه را حدود 25 ثانیه به پایین فشار می دهید.

این روش دم آوری ساده و سریع است و از همه مهمتر قهوه ای پرملات و قوی، بدون تلخی ماشین دریپ تهیه می کند. اگر در هر بار استفاده تنها به یک فنجان قهوه احتیاج دارید، ایروپرس یک انتخاب فوق العاده است.

فشار دادن ایروپرس روی ماگ

دم آوری با موکاپات

افراد زیادی از نوشیدن اسپرسو یا به طور کلی قهوه ی قوی و غلیظ لذت می برند. اما نمی خواهند میلیون ها تومان برای دستگاه اسپرسو خرج کنند. موکاپات راه حل ارزان و به صرفه تری برای این نوع قهوه است.

موکا پات و دو فنجان قهوه

دریپر سرامیکی بی هاوس

به عنوان روشی دستی تر و غیر مکانیکی تر برای یک فنجان قهوه ی بالانس، بهتر است لوازم پوراُور را امتحان کنید. این وسیله ها استفاده ی بسیار آسانی دارند: کافیست آن را روی فنجان قهوه ی خود بگذارید. فیلتر و قهوه ی مورد علاقه ی خود را درونش قرار دهید، و آب داغ را با حوصله روی آن بریزید. فوت کوزه گری این روش تلاش برای یکنواخت خیس کردن تمام قهوه است. با این کار از همان ایراد ماشین دریپر در امان می مانید.

این فرایند تنها یک دقیقه طول میکشد، و شما به یک فنجان قهوه ی فوق العاده و سرشار از طعمی ملایم دست خواهید یافت.

برتری دریپر سرامیکی بی هاوس نسبت به دیگر لوازم پوراُور، سادگی، قیمت پایین، رنگ بندی متنوع و استفاده از فیلتری است که به راحتی و از همه جا می توانید تهیه کنید.

فنجان طلایی با بی هاوس

قهوه ساز وکیوم (سایفون)

ین وسیله نیز مانند ایروپرس ما را به آزمایشگاه علوم دوران دبیرستان برمی گرداند. سایفون ظاهراً بسیار پیچیده به نظر می رسد، ولی استفاده از آن به شدت آسان است: حباب پایینی را با آب پر کنید، پودر قهوه را در حباب بالایی بریزید و فیلتر را در قسمت میانی قرار دهید. سپس آن را روی شعله قرار دهید و جادو را تماشا کنید.

گرمای شعله باعث تبخیر آب و نفوذ آن به محفظه ی بالایی میشود. بخار آب با قهوه ترکیب شده و عصاره گیری آغاز میشود. هنگامی که تمام آب به محفظه ی بالایی راه یافت، سایفون را از روی شعله بردارید. بدین ترتیب اختلاف فشار دو محفظه باعث برگشتن ترکیب به محفظه ی پایینی بعد از عبور از فیلتر می گردد. نتیجه ی این روش قهوه ای با طعم پیچیده، پر ملات و قوی و بدون خاک قهوه ته فنجان است.

قهوه ساز وکیوم سایفون

بیشتر بخوانید:

ریزش شیر روی اسپرسو