داستان برند: لامارزوکو، برند قابل اعتماد صنعت اسپرسو

شنبه, ۲ دی ۹۷ ساعت ۰۲:۱۰ نویسنده: فرهاد فلاح زاد

کارخانه تولید دستگاه اسپرسو لامارزوکو

لامارزوکو، تاسیس در 1927 در فلورنس توسط گیوسپ و برونو بامبی، متخصص ساخت دستگاه های اسپرسو با تکنولوژی بالاست. شهر اسکارپریا در فلورانس کارخانه و دفتر مرکزی لامارزوکو را در خود جای داده است و دفاتر دیگر آن در بارسلونا، لندن، لیدز، ملبورن، میلان، سیاتل، سئول و سیدنی قرار دارند.از سال 1970، با معرفی سری GS  با دو بویلر، محصولات این شرکت تا به امروز در صدر ماشین های اسپرسو قرار دارند. امروزه، محصولات لامارزوکو به طور گسترده در کافی شاپ های تخصصی استفاده می شود.

تاریخچه

بعد از اینکه برادران بامبی، اولین دستگاه اسپرسو خودشان (فیورنزا) را در سال 1927 ساختند، شروع به فعالیت در زمینه ی دستگاه های اسپرسو تخصصی دست ساز نمودند و نام شرکت را از لامارزوکو، سمبل پیروزی شهر فلورانس، برای نشان دادن برند شرکت گرفتند. زمانی که مصرف قهوه در طول قرن بیستم در ایتالیا افزایش یافت، لامارزوکو طی دهه ها، با معرفی نوآوری های فناوری و لوازم باریستا و محیط کار کافه ی پیشرفته، استانداردهای این صنعت را تعیین کرده است.

لوگو لامارزوکو

در سال 1939 لامارزوکو اولین دستگاه اسپرسو با بویلر افقی را به نام خود ثبت کرد، که در مقایسه با ساختار عمودی قبلی، باعث افقی قرار گرفتن گروپ ها، بالا رفتن بازده کار باریستا و فرصت رویارویی بیشتر با مشتری شد.

بعد از معرفی دستگاه های اهرمی در 1947، لامارزوکو شروع به ساخت مدل های اهرمی خود، با در نظر گرفتن محیط و زمان در طراحی نمود.

در اوایل دهه 50، پیرو بامبی، ریاست افتخاری کنونی شرکت، به کسب و کار پدر و عموی خود پیوست.

از سال 1964 تا 1970 لامارزوکو سری پوکر را تولید کرد، این سری از دستگاه ها دارای هیدرو کمپرسور بود و برخلاف دستگاه های اهرمی، توسط پیستونی که نیرویش را از بخار دستگاه میگرفت، کار می کرد.

در سال 1968، آسیاب ولکانو(آتش نشان) گیوسپ بامبی، جایزه ی هنر طراحی صنعتی را از آن خود کرد.

در سال 1970، لامارزوکو اولین سری نیمه اتوماتیک و دو بویلری خود با نام GS را ثبت اختراع کرد که برنده ی جایزه ی کوالیتا کورتزیا-توسکانا در سال 1971 شد. دو بویلر مجزا، عصاره گیری قهوه را از تولید بخار دستگاه جدا ساخت.

از دهه ی 70 به بعد تمام دستگاه های لامارزوکو از فولاد ضد زنگ ساخته می شود. از سال 1988 تا 2004 استارباکس از دستگاه های اسپرسوی این شرکت استفاده می کرد.

در سال 1990، پیرو بامبی، اولین دستگاه اسپرسوی خود را با نام ” لینیا کلاسیک ” طراحی کرد.

دستگاه لینیای لامارزوکو سال های متمادی در تمامی شعبه های استارباکس استفاده می شد. از سال 2001 تا 2008، لامارزوکو اسپانسر رسمی مسابقات جهانی باریستا و تامین کننده ی دستگاه های اسپرسوی این مسابقات بود.

قهوه اسپرسو

GS3

در سال 1994 لامارزوکو اینترنشنال، شراکت رسمی بین خانواده ی بامبی و شرکت فیوچر اسپرسو اسپشیالیستز (متخصصین اسپرسوی آینده)، تاسیس شد.

در سال 1997، دستگاه FB/70  برای جشن 70 سالگی لامارزوکو رونمایی شد و در سال 2000 آسیاب سوئیفت،برنده جایزه ی بهترین محصول کنفرانس انجمن تخصصی قهوه ی آمریکا در سانفرانسیسکو شد. این آسیاب اولین مدل ثبت شده با تکنولوژی اندازه گیری، آسیاب و تمپ است.

از سال 2001، لامارزوکو اسپانسری 8 ساله ی مسابقات قهرمانی باریستای جهان را بر عهده گرفت تا ارتباط نزدیکتری با مصرف کنندگان قهوه ی تخصصی در جهان داشته باشد.

در سال 2005، GB/5 (که نامش را از جیووانا بامبی، همسر پیرو گرفته) که به یک برد CPU مجهز است، معرفی شد که پیشرفت چشمگیری در پایداری دما نسبت به مدل های قبل داشت.

در سال 2007، لامارزوکو پروژه ی عام المنفعه ی سانگوا استیت را با هدف آموزش اعضای صنعت قهوه ی تخصصی و انتقال آگاهی بیشتر از دانه تا فنجان قهوه را به عنوان خیریه کلید زد.

در آوریل 2009، این شرکت از تکنولوژی پروفایل فشار خود به طور آزمایشی رونمایی کرد، که برای اولین بار این اجازه را به باریستا می داد که در تمام مراحل عصاره گیری کنترل مستقیم روی فشار داشته باشد.

در سال 2015، این شرکت دستگاه اسپرسوی خانگی لینیا مینی را معرفی کرد که از روی مدل صنعتی لینیا کلاسیک ساخته شده است و دارای دو بویلر، سیستم Pre-infusion و مخزن آب داخل دستگاه (برای راحتی استفاده در خانه) می باشد. این دستگاه جایزه ی بهترین محصول همایش انجمن قهوه ی تخصصی آمریکا در سیاتل را کسب کرد.

بیشتر بخوانید:

ریزش شیر روی اسپرسو